PROFESJONALNE DORADZTWO DLA GASTRONOMII

 • Doradztwo biznesowe

  • Marketing gastronomiczny
  • Nowoczesne zarządzanie personelem
  • Skuteczna kontrola kosztów
  • Zarządzanie zaopatrzeniem
  • Przeciwdziałanie kradzieży
 • Program Tajemniczy Gość

  Kolejny Gość odwiedza Twoją restaurację.
  Spożywa posiłek, płaci i wychodzi. Zachowuje się naturalnie, nie przedstawia się.
  A po wyjściu z lokalu wypełnia kwestionariusz oceny. To był właśnie Tajemniczy Gość MoJa Consulting!

 • Szkolenia gastronomiczne

  Przeprowadzamy szkolenia dla właścicieli i menedżerów gastronomii oraz dla personelu restauracji. Szkolenia dostosowywujemy do specyfiki danej sytuacji biznesowej.

 • Polecamy publikacje

  "Ciemna strona gastronomii. Jak skutecznie przeciwdziałać kradzieży pracowniczej"
   

Jesteś tutaj

Chciałbym otworzyć małą, o nowoczesnym wystroju restaurację/club na nowo wybudowanym(dużym) osiedlu we Wrocławiu. W pobliżu(ok. 500m) znajduje się pizzeria Tele Pizza. Poza nią ma żadnej innej restauracji, baru, kawiarni. Lokal o powierzchni 80 m. nie jest przystosowany do prowadzenia gastronomi. Zastanawiam się nad kosztami, jakie musiałbym ponieść, żeby w pełni przystosować go użytkowania oraz czy miałby on szansę powodzenia w punkcie, w którym planuję go otworzyć. Na inwestycję mam ok 250 000. Osiedle jest nowoczesne, położone daleko od centrum, przy głównej ulicy prowadzącej do centrum, oraz przy obwodnicy, z dużym parkingiem od ulicy, przy bardzo dużym parku.

Odpowiedź: 
Co do powierzchni lokalu tj. ok. 80 m2 – daje nam to około 35 – 45 m2 sali, czyli jakieś 10 – 12 stolików, w zależności od ukształtowania wnętrza. Co do inwestycji – rozumiem, że kwota 250 000 jest kwotą brutto – należałoby tu wykonać kalkulację, w oparciu o czynsz, koszt prac remontowo budowlanych i wyposażenie - jeśli Pański czynsz wynosi, dajmy na to 5000 PLN netto, to sam czas budowy lokalu dajmy na to 2 miesiące pochłonie nam 10 000 PLN czynszu, dodatkowo kaucja za lokal 1 miesięczna to 5000, to już kwota, jaką możemy zainwestować zmniejsza się do około 189918 netto. Projekt lokalu wraz z projektami branżowymi to wydatek od 10 000 PLN wzwyż. Teraz wszystko zależy od kosztów wentylacji, wyposażenia kuchni, aranżacji sali. Dodatkowo, należy pamiętać również o tym, że lokal trzeba odpowiednio zaopatrzyć i założyć, że przez pierwszych kilka miesięcy będzie on nam się rozwijał.(Część środków z inwestycji należy przeznaczyć na pensje, i czynsz w pierwszych miesiącach działalności).