PROFESJONALNE DORADZTWO DLA GASTRONOMII

 • Doradztwo biznesowe

  • Marketing gastronomiczny
  • Nowoczesne zarządzanie personelem
  • Skuteczna kontrola kosztów
  • Zarządzanie zaopatrzeniem
  • Przeciwdziałanie kradzieży
 • Program Tajemniczy Gość

  Kolejny Gość odwiedza Twoją restaurację.
  Spożywa posiłek, płaci i wychodzi. Zachowuje się naturalnie, nie przedstawia się.
  A po wyjściu z lokalu wypełnia kwestionariusz oceny. To był właśnie Tajemniczy Gość MoJa Consulting!

 • Szkolenia gastronomiczne

  Przeprowadzamy szkolenia dla właścicieli i menedżerów gastronomii oraz dla personelu restauracji. Szkolenia dostosowywujemy do specyfiki danej sytuacji biznesowej.

 • Polecamy publikacje

  "Ciemna strona gastronomii. Jak skutecznie przeciwdziałać kradzieży pracowniczej"
   

Jesteś tutaj

Mam zamiar otworzyć pizzerie i juz nawet znalazłam lokal, który chciałabym wynająć. Ten lokal do tej działał, jako pub-disco z małą gastronomią tzn. frytki, zapiekanki, hot-dogi, trzeba będzie wiec zaprojektować kuchnie i zakupić cały sprzęt kuchenny. Ponadto odmalować wnętrze i zakupić odpowiednie oświetlenie. Moje pytanie jest następujące:, jakie procedury formalne musze załatwić tzn. musze dokonać adaptacji projektu?

Odpowiedź: 
Jeśli chodzi o procedury do spełnienia sprawa wygląda następująco. Korzystając z pomocy projektanta - technologa należy wykonać projekt kuchni(tu w zależności od osoby - firmy, która będzie to robiła – projekt ten jest gratisowy - jeśli później kupuje Pani w firmie, która go wykonywała wyposażenie, lub odpłatny, jeśli zainteresowana jest Pani samym projektem) i zatwierdzić go u rzeczoznawcy d/s sanitarno epidemiologicznych(zazwyczaj te ustalenia robi projektant technolog) oraz wykonać projekt wentylacji, a następnie przystąpić do prac wykonawczych. Jeśli zmianą podlega zmiana wnętrza – np. planuje Pani wyburzenia ścian itd. należy udać się do Wydziału Architektury Urzędu Gminy - gdzie składa się odpowiednią dokumentację - przedstawiająca zakres wyburzeń wraz z opinią architekta, że wyburzenia nie zagrażają konstrukcji budynku. W przypadku wymiany witryn, instalacji szyldów etc - tu należy spełnić wymagania administratora/ właściciela budynku. Jeśli w przyszłości przed lokalem ma powstać ogródek – należy ustalić właściciela gruntu i sprawę tą załatwić z nim. Po zakończeniu kwestii remontowo - budowlanych czeka Panią odbiór przez SANEPID, w tym celu do sanepidu składane są do odpowiedniej jednostki dokumenty takie jak: projekt technologiczny/ projekt wentylacji wraz z pomiarami/ wynik badania wody/ dokumenty rejestrowe firmy/ tytuł prawny do lokalu wraz z wnioskiem, który otrzymujemy w Sanepidzie. Jeśli w lokalu ma być sprzedawany alkohol składamy dodatkowo wniosek o wydanie opinii / decyzji w tej sprawie - a następnie udajemy się do referatu koncesji - działalności gospodarczych w UG, (jeśli w lokalu jest Wspólnota - potrzeba również zgody wspólnoty). W fazie projektowej oprócz zagadnień z kuchnią zwróciłbym też uwagę na kwestie toalet - ich dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych - niektóre jednostki kładą na to szczególny nacisk.