PROFESJONALNE DORADZTWO DLA GASTRONOMII

 • Doradztwo biznesowe

  • Marketing gastronomiczny
  • Nowoczesne zarządzanie personelem
  • Skuteczna kontrola kosztów
  • Zarządzanie zaopatrzeniem
  • Przeciwdziałanie kradzieży
 • Program Tajemniczy Gość

  Kolejny Gość odwiedza Twoją restaurację.
  Spożywa posiłek, płaci i wychodzi. Zachowuje się naturalnie, nie przedstawia się.
  A po wyjściu z lokalu wypełnia kwestionariusz oceny. To był właśnie Tajemniczy Gość MoJa Consulting!

 • Szkolenia gastronomiczne

  Przeprowadzamy szkolenia dla właścicieli i menedżerów gastronomii oraz dla personelu restauracji. Szkolenia dostosowywujemy do specyfiki danej sytuacji biznesowej.

 • Polecamy publikacje

  "Ciemna strona gastronomii. Jak skutecznie przeciwdziałać kradzieży pracowniczej"
   

Jesteś tutaj

Zwracam się z prośbą o pomoc, gdyż chciałbym otworzyć kawiarnię w Warszawie, mam już upatrzony lokal, który będzie oddany do użytku pod koniec miesiąca,  ale nie orientuję się gdzie i jakie dokumenty powinienem załatwić ile trwają te formalności.

Odpowiedź: 
W nawiązaniu do pytania dotyczącego powstania lokalu gastronomicznego – kawiarni, procedura wygląda następująco: (zakładam, że lokal jest lokalem z przeznaczeniem pod gastronomie, posiada wentylację spełniającą normy – ilość wymian, ma Pan zarejestrowaną działalność gospodarczą) Na podstawie rzutów lokalu i inwentaryzacji w lokalu(sprawdzeniu wymiarów) wykonywane są odpowiednie projekty – projekt technologiczny, – który jest wykonywany przez technologa, akceptowany przez SANEPID, projekty branżowe, projekt dekoratorski itd. Następnie przystępuje się do wykonania projektu tj. budowy wg. założeń projektowych, zakupu wyposażenia technologicznego.(Jeśli są jakieś istotne zmiany w lokalu może to wymagać odpowiednich pozwoleń budowlanych – czas oczekiwania 21 dni) Po wykonaniu wszystkich prac budowlanych i dekoratorskich, czekają nas odbiory – tu musimy skompletować i przedstawić odpowiednie dokumenty takie jak: dotyczące firmy, tytułu prawnego do lokalu, badania wody, umowy na wywóz nieczystości, pomiar wydajności wentylacji, odbiór oleju, – jeśli jest używany. W międzyczasie zajmujemy się ustaleniem menu, znalezieniem dostawców, rekrutacją i szkoleniem personelu, kreacją i promocją przyszłego lokalu, podpisaniem stosownych umów marketingowych, umowy na obsługę transakcji bezgotówkowych, złożeniem dokumentacji do koncesji alkoholowej, zakupu kasy fiskalnej. Jeśli chodzi o czas, jaki jest potrzebny – uzależniony jest on od stanu lokalu, a także Pańskiej koncepcji, może on zawierać się w przedziale od miesiąca do trzech a nawet więcej w przypadku, gdy np. lokal jest objęty ochroną konserwatorską bądź trzeba zmienić jego charakter użytkowania. Gdyby był Pan zainteresowany skorzystaniem z naszych usług, bardzo chętnie przedstawimy Panu ofertę współpracy ze strony MoJa Consulting przy koordynacji całego projektu bądź jego części.